SVATBA V KOSTELE

V Olomoucké arcidiecézi je příprava na manželství rozdělena na tzv. kněžskou a manželskou
část. V praxi to znamená, že oba snoubenci absolvují část přípravy na manželství s knězem a druhou
část s manželskými páry. S přípravou začněte co nejdříve - z organizačních důvodů ideálně alespoň
6 měsíců před plánovaným termínem svatby - a to návštěvou kněze !!!
Obě části můžete potom absolvovat souběžně.

KNEZSKA CAST-  Probírá se nejen průběh a náležitosti vlastního obřadu, ale také vlastní teologická podstata svátosti manželství, kterou se chystáte uzavřít.
-  Administrátor farnosti místa sňatku, oddávající a ten, který vás připraví nemusí být jedna a tatáž osoba.  Zodpovědným za náležitosti sňatku je však administrátor farnosti, kde proběhne sňatek, proto je dobré zajít nejprve za ním.

 

MANZELSKA CAST- I zde se bude mluvit o životě ve víře, ale také o konkrétních praktických tématech. Všechna setkání jsou vedená s důrazem na podporu komunikace mezi snoubenci. Lektoři postupně odpřednáší 4 témata a předloží snoubencům také různé tipy ke vzdělávání či k společně strávenému času.
- Příprava je buď zdarma, nebo snoubenci přispívají na režijní náklady kurzu - u víkendových kurzů se hradí ubytování a strava.

Manželskou část přípravy máte možnost absolvovat různým způsobem:

►   ŠKOLA PARTNERSTVÍ -  Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života.

►   BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍPRAVA - Probíhá během celého roku kromě letních prázdnin!!! Jednotlivá setkání organizují buď Centra pro rodinu v jednotlivých děkanátech nebo vám potřebné informace sdělí váš kněz. Forma přípravy se odvíjí podle možností v děkanátu a v zásadě si můžete zvolit mezi následujícími formami:
-   individuální příprava
-   víkendová příprava

• INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA
- čtyři setkání s lektorským manželským párem buď individuálně nebo společně s dálším (jedním až dvěma) párem snoubenců. Termín a místo setkání (nejčastěji doma u lektorů) po vzájemné dohodě. Osobnímu setkání předchází online příprava formou samostudia zadaných materiálů.

• VÍKENDOVÁ PŘÍPRAVA
- celá příprava proběhne v rámci jednoho víkendu. Snoubenecký pár je povinen společně absolvovat jeden celý víkend. Cena za stravu a ubytování je cca 1300 Kč / osoba. Krátké obecné info si můžete pročíst zde. Termíny víkendových příprav ke konci tohoto roku a v roce 2021 jsou následovné:

¤   16. - 18. října 2020  - Paseka u Šternberka
¤   19. - 21. února 2021 - Paseka u Šternberka - zrušeno
¤     7. - 9. května 2021- Paseka u Šternberka
¤  červen 2021

 

PŘIHLÁŠKY

- na kurz se přihlašujte co nejdříve před plánovaným termínem svatby z důvodů organizačních, kapacitních, možné nemoci atd., zvláště v případě kurzů víkendových. V létě kurzy neprobíhají.

- pro zařazení do přípravy se přihlaste tímto formulářem. Každou přihlášku potvrzujeme emailem zhruba do týdne. Pokud Vám ani poté nic nepřijde, napište na emaily uvedené níže.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA
Pavel Neckař
mobil: 739 027 412
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VÍKENDOVÉ KURZY
Mgr. Petra Girašková
mobil: 720 110 750
tel.: 587 405 250
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podívejte se na naši upoutávku zde na Youtube...